Co musi znaleźć się w regulaminie sklepu online?

Każdy z nas wie, jak ważny jest porządnie napisany regulamin, jednak tworzenie go za pomocą szablonu może całkowicie mijać się z celem i nie dać nam tego, czego akurat potrzebujemy. Kiedy piszemy regulamin najważniejsze jest, żeby dotyczył on ściśle naszego sklepu i był pod niego w pełni dostosowany. Dlatego dobrze jest się zająć tym własnoręcznie i przejrzeć go przed zamieszczeniem na stronie sklepu.

W zasadach działania naszego sklepu musi się znaleźć absolutnie wszystko, co należy do tego tematu. Nie pomijaj żadnej kwestii tylko dlatego, że wydaje Ci się, że wszystko jest oczywiste. Regulamin to nie tylko praktyczne wskazówki dla kupującego, czego może się spodziewać po złożeniu zamówienia w naszym sklepie, ale także zabezpieczenie dla nas. Jeśli jakaś kwestia nie jest ujęta w regulaminie, klient może pociągnąć nas do odpowiedzialności.

Koniecznie więc poinformuj o wszystkich zagrożeniach płynących z kupowania w twoim sklepie. Określ, ile klient może czekać na dostawę poszczególnych produktów. Nie zapomnij też o przeanalizowaniu sposobu zwracania przesyłek i tego, co dokładnie można odesłać. Określ rodzaje przesyłki i zaznacz wyraźnie, w jaki sposób można się w Tobą kontaktować. Nigdy nie omijaj z pozoru błahych kwestii, takich jak formularz zamówienia czy określanie sposobu płatności za zamówienie. I bądź gotowy modyfikować swój regulamin w razie potrzeby.