Które banki obsługują Apple Pay

W dobie internetu i zakupów mobilnych, dzięki którym użycie gotówki staje się coraz mniej popularne sięgamy po inne, zwykle szybsze rozwiązania. Nowoczesne technologie dają nam w tym kierunku coraz więcej możliwości.

Czasem nawet nie wszystkie je znamy i warto się o nich dowiedzieć znacznie więcej. Przykładami mogą być oczywiście blik oraz Apple Pay. O ile pierwsza z nich jest powszechnie znana i chyba już prawie każdy z niej skorzystał chociaż raz w życiu to o tej drugiej wiemy znacznie mniej. Możemy ją kojarzyć z popularna marka sprzętu elektronicznego, ale jak to dokładnie jest z tą możliwością płatności.

Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie które banki obsługują Apple Pay. Chociaż ten sposób płatności jak już wcześniej wspomnieliśmy jest jeszcze mało znany to na dobrą sprawę jesteśmy doskonale przygotowani żeby z niego skorzystać. Wbrew pozorom system za pomocą którego działa to popularne rozwiązanie. Polega na podpięciu wirtualnej karty w naszym urządzeniu, przeważnie telefonie. A ponieważ produkty Apple są wśród Polaków coraz bardziej popularne, to i większość banków dostosowała się już do takiej możliwości. W najpopularniejszych instytucjach tego rodzaju nie ma najmniejszego problemu z wprowadzeniem przez nas takiego rozwiązania jeśli chodzi o płatności. Wyjątkiem są jednak nadal takie banki jak BOŚ czy Idea Bank. Jednak to prawdopodobnie tylko kwestia czasu, aż i one dostosują się do tej opcji i umożliwia korzystanie z niej swoim klientom.

Jak widać polskie banki są doskonale przygotowane na wprowadzanie nowych technologii, dzięki czemu każda z nowszych możliwości płacenia za nasze zakupy jest dostępna dla nas bardzo szybko w większości instytucji. W przypadku większości z nich jest to tylko kwestia czasu, aż pojawia się kolejne z możliwości. Jednak pamiętajmy, że w naszym kraju możliwość dokonywania transakcji bezgotówkowych jest na naprawdę bardzo wysokim poziomie. Dlatego warto z nich korzystać szczególnie w czasach pandemii dla naszego bezpieczeństwa jak i wygody.