Co to jest terminal mobilny?

W dobie pandemii a także w związku z rozwijaniem się możliwości przeprowadzania płatności bezgotówkowych. Jednak jeśli znajdujemy się na jakimś festynie czy lokalnym święcie czy nawet większej giełdzie towarowej, to nie wszyscy sprzedający dają nam możliwość zapłacenia kartą czy w inny tego typu sposób. Dlatego też warto się zastanowić, jakie możliwości daje nam mobilny terminal płatniczy. Jeszcze nie spotkałeś się z takim rozwiązaniem? W takim razie przeczytaj nasz artykuł!

Najpierw odpowiedzmy sobie na pytanie czym taki terminal płatniczy jest. To mobilny terminal, który za pomocą bluetooth czy wi-fi łączy się z naszym telefonem i w ten sposób możemy realizować płatności. Warto jednak pamiętać, że do korzystania potrzebna jest również odpowiednia aplikacja, która musimy zainstalować na naszym telefonie. Urządzenia tego typu są coraz mniejsze i bardziej poręczne. A jak są realizowane płatności? Na ekranie wystarczy wprowadzić kwotę do zapłacenia a następnie potwierdzić pinem czy też podpisem mobilnym. Oczywiście możliwe są również płatności zbliżeniowe!

Sprawdź artykuł w strefie wiedzy Pospay: Ile kosztuje terminal płatniczy realnie

Taki terminal To doskonałe rozwiązanie szczególnie dla tych przedsiębiorców, którzy bardzo często zmieniają miejsce wystawiania swoich produktów, a więc działają przede wszystkim na różnego rodzaju targowiskach i giełdach towarowych. A jeśli regularnie bierzesz udział w imprezach tego rodzaju, jak jarmarki świąteczne czy inne imprezy lokalne, to jest to dla ciebie wręcz idealne rozwiązanie.

Dzięki tego rodzaju mobilnym terminalem płatniczym możesz dokonać nawet kilkuset płatności na jednej baterii, a więc jest on bardzo wytrzymały. Dzięki takim rozwiązaniom dzięki niewielkiemu urządzeniu i połączeniu możesz cieszyć się prostymi płatnościami bezgotówkowymi. W ten sposób łatwo też przekonasz do siebie kolejnych klientów, którzy szukają ofert, które nie wymagają od nas wypłacania gotówki z bankomatu. W końcu chyba już każdy z nas najczęściej decyduje się właśnie na płatności kartą czy też blikiem. W końcu to tak wygodne rozwiązanie!

Zobacz produkty: sklep z kasami fiskalnymi